Wilczy Półmaraton to nowa impreza biegowa w naszej gminie, którą wymyślili i zrealizowali – wspólnie ze swoimi partnerami – Zatyrani Gratisownia.pl Gmina Pilchowice.

– Zainspirowani cyklicznym biegiem ulicznym poświęconym pamięci ks. Konstantego Damrota postanowiliśmy zorganizować bieg przełajowy – powiedział nam Tomasz Sendal, dyrektor Wilczego Półmaratonu, który zrealizowano 4 listopada br.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 86 biegaczek i biegaczy, a także 13 miłośników biegania z psem.
Trasę biegu przełajowego na dystansie półmaratonu w większości wytyczono na terenie lasów należących do Nadleśnictwa Rybnik. Była wymagająca, ale i atrakcyjna ze względu na jesienną scenerię.
Po nieco ponad 21-kilometrowej rywalizacji biegacze otrzymali pamiątkowe, dedykowane tej imprezie medale, natomiast członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Wilczy zapraszały na żur.
Pierwszy linię mety minął Kamil Bukłaha z Wrocławia (czas: 1.28.23), który trasę pokonał wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem.
W biegu głównym triumfował reprezentant „Zatyranych” – Łukasz Furmanek z czasem 1.32.47. – Starałem się rozsądnie dysponować siłami, bowiem przygotowuję się do maratonu. Cieszę się, że w takich okolicznościach wygrałem bieg główny – stwierdził na mecie pan Łukasz.

Bieg główny wśród kobiet wygrała Katarzyna Pelan z Rud (czas: 1.56.45).
Wilczy Półmaraton przeszedł do historii, a nas, jako grupę „Zatyranych” czeka teraz rzetelne podsumowanie. Skoro chcemy wpisać tę imprezę na stałe do kalendarza to musimy przedyskutować zarówno te sprawy, które zgłaszali nam uczestnicy do poprawy, jak i te, które były oceniane pozytywnie – podsumował dyrektor biegu, Tomasz Sendal.

Poprzedni artykułFestiwal Gier Retro i Gier Planszowych
Następny artykułSkuteczna i widowiskowa gra Daniela Nosiadka