37 szkaciorzy przystąpiło do rywalizacji o Puchar Wójta Gminy Pilchowice. Turniej zorganizowano 18 lutego br. w Domu Kultury w Żernicy, gdzie główne trofeum – po niemal czterech godzinach gry – zdobył Michał Oczko.

Ów turniej to swego rodzaju powrót do skatowej tradycji w naszej gminie, wszak przed kilkoma laty miłośnicy tej śląskiej gry w karty cyklicznie zasiadali do stołów i rywalizowali zarówno na szczeblu gminy, jak i powiatu.

– Ilość uczestników turnieju pokazuje, że szkaciorze czekali na te rozgrywki. Cieszę się z tego powodu i mam nadzieję, że teraz już nic nie stanie nam na przeszkodzie, by wrócić do cyklicznego grania. Dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie, a także sędziom Tadeuszowi Żogale i Łukaszowi Papkali, którzy wsparli nas swoim doświadczeniem organizacyjnym – powiedział nam Maciej Gogulla, wójt gminy Pilchowice i jednocześnie uczestnik turnieju.

Rywalizacja przebiegała pod dyktando dwóch Michałów. Główne trofeum wywalczył Michał Oczko (Trachy), natomiast drugie miejsce zajął Michał Szczecina (Nieborowice).
Najlepsza „10” turnieju, która wyjechała z Żernicy z nagrodami indywidualnymi, przedstawia się następująco:

1. Michał Oczko Trachy 2460 pkt
2. Michał Szczecina Nieborowice 2451 pkt
3. Edward Duda Rudy Raciborskie 2300 pkt
4. Dariusz Skowron Knurów 2134 pkt
5. Eugeniusz Roter Rudy Raciborskie 2119 pkt
6. Eugeniusz Jędrzejczak Przyszowice 2018 pkt
7. Wojciech Napierała Nieborowice 1954 pkt
8. Janusz Myszka Knurów 1845 pkt
9. Jerzy Rupacz Łabędy 1729 pkt
10. Sebastian Popiel Przyszowice 1647 pkt

 

Poprzedni artykułNiemal sto tysięcy zł dla Hospicjum
Następny artykułPiłkarska legenda i… pianino