Oglądając koszykarską rywalizację uczniów szkół podstawowych na szczeblu gminnym można było odnieść wrażenie, że dziewczęta i chłopcy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Żernicy mierzą nie tylko w mistrzostwo „na swoim podwórku”, ale i są gotowi do walki o najwyższe cele na szczeblu powiatu. Minęło kilka miesięcy i mamy tego potwierdzenie.
Po finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Knurowie, uczniowie ZSP wrócili do z tytułem mistrzowskim, natomiast dziewczęta z brązowymi medalami.
Chłopcy w drodze po złoto pokonali ZSP Sośnicowice 14:13, MSP-1 Knurów 23:17 i w finale 25:15 ograli Kotulin.
Dziewczęta na „dzień dobry” uległy 4:14 rówieśniczkom z Sośnicowic, a w meczu o miejsce na podium pokonały zespół z Chudowa 14:10.