Wśród 161 sklasyfikowanych uczestników XXX Międzynarodowego Biegu Ulicznego i XXVII Mistrzostw Polski Górników byli reprezentanci Zatyranych Gratisowania.pl Gmina Pilchowice.

Nie tylko byli, ale i zwyciężyli klasyfikację zespołową.
Rywalizacja odbywała się w trudnych warunkach. Momentami padał deszcz, termometry wskazywały niespełna 10 stopni powyżej zera, a trasa była dość wymagająca, szczególnie ze względu na podbieg w Wilczy.
Najszybciej 10-kilometrową trasę pokonał Mateusz Mrówka z Radlina, z kolei najszybszy z grupy Zatyranych Gratisowania.pl Gmina Pilchowice był Łukasz Furmanek z Wilczy (14 miejsce w open).
Ponadto „Zatyranych” na trasie Szczygłowice-Wilcza-Szczygłowice reprezentowali: Małgorzata Musiolik (Wilcza), Wioletta Firla (Rybnik), Ewa Rybarz (Żernica), Katarzyna Toll (Gliwice), Krzysztof Musiolik (Wilcza), Adam Rusin (Nieborowice), Jan Grzymała (Pilchowice), Andrzej Grondys (Żernica) i Janusz Rybarz (Żernica).
W biegu wzięli również udział niezrzeszeni: Paweł Pietryszak (Nieborowice), Krystian Boroń (Pilchowice) i Sebastian Gajda (Wilcza).
Na starcie i na mecie uczestników biegu dopingowała Dagmara Dzida (sekretarz gminy Pilchowice), która miała również okazję pogratulować „Zatyranym” zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej.

Poprzedni artykułBramki, radość, rozmowa
Następny artykułOd pokoleń z Bayernem Monachium