Znakomite występy zanotowali napastnicy naszych drużyn. Łukasz Szymura powiększył swój dorobek o cztery bramki, a z hat-trickiem boiska opuszczali Piotr Karwowski i Przemysław Rostkowski.

Naprzód Żernica – Carbo Gliwice 3:4
Gospodarze uważani byli za faworytów, jednak wyraźnie „nie dojechali na czas” i dopiero po stracie trzeciej bramki znaleźli sposób na pokonanie rosłego bramkarza Carbo – Pawła Zgodę. Stało się to po rzucie karnym egzekwowanym w 67 minucie przez Piotra Karwowskiego.
Minęło kilkadziesiąt sekund i ten sam zawodnik strzelił gola kontaktowego. Wynik 2:3 utrzymał się do 74 minuty, gdy Piotr Karwowski trafił do siatki po raz trzeci.
Hat-trick w 7 minut to swego rodzaju „wiatr w żagle” Naprzodu. Gospodarze stwarzali kolejne sytuacje bramkowe, jednak to zawodnicy klubu z Ostropy zadali decydujący „cios”.

Po 10 kolejkach Naprzód Żernica ma na koncie 16 punktów i zajmuje 8 miejsce. Liderem jest Ruch Kozłów (25 punktów).

Wilki Wilcza – Quo Vadis Makoszowy 6:0
Wilki, jak na lidera przystało, nie dali najmniejszych szans rywalom i odniosły siódme – najwyższe – w tym sezonie zwycięstwo. Pół tuzinem goli podzieliło się trzech piłkarzy. Królem „polowania” okazał się Łukasz Szymura, zdobywca czterech bramek, a po jednym trafieniu zanotowali Patryk Szady i Adrian Maksymiec.

Orzeł Stanica – Piast Pawłów 3:1
Na otwarcie wyniku kibice czekali do 44 minuty. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Wrażeń i przerwę w lepszych nastrojach spędzili gospodarze.
Drugą połowę również wygrali podopieczni Tomasza Nowosielskiego, a kolejne zwycięstwo przypieczętowali Krzysztof Wesoły i Jacek Bartoszewicz.
Wynik meczu na 3:1 ustalił Rafał Wita z Piasta Pawłów.

Pogoń Ziemięcice – Victoria Pilchowice 1:7
Victoria po tym meczu została najskuteczniejszym zespołem w Klasie B. Kanonadę na boisku rywala rozpoczął Piotr Adaszyński, a przed przerwą prowadzenie Victorii podwyższyli Daniel Witkowski i Paweł Sawicki.
W drugiej części spotkania klasycznym hat-trickiem popisał się Przemysław Rostkowski, a strzelecki festiwal zakończył Jakub Grączewski.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w ostatnich trzech meczach zespół z Pilchowic zaaplikował rywalom 20 bramek.

Rozgrywki Klasy B zdominowały kluby z naszej gminy. Liderem po 8 kolejkach są Wilki Wilcza (22 punkty), wiceliderem – Orzeł Stanica (19 punktów), z kolei Victoria Pilchowice plasuje się na pozycji czwartej (17 „oczek”).