Niespełna miesiąc pozostał do zakończenia rundy jesiennej, a to oznacza, że rozgrywki stają się coraz ciekawsze.

Majer Klasa A
Naprzód Żernica – Młodość Rudno 2:0
Niżej notowany Naprzód wypracował sobie bramkową przewagę w 21 minucie za sprawą Jacka Kęsika, a kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry drugiej połowy postawił Łukasz Balon. Dla obu zawodników były to drugie bramki w bieżącym sezonie.
Podopieczni Józefa Dankowskiego umocnili się w górnej części tabeli i po 11 kolejkach z 19 punktami zajmują 7 miejsce.

Klasa B
Victoria Pilchowice – Wilki Wilcza 1:2
Derbowe spotkanie miało dwa oblicza. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili gospodarze, którzy dzięki bramce Przemysława Rostkowskiego prowadzili 1:0.
Po zmianie stron więcej szczęścia mieli goście, którzy przyjechali do lokalnego rywala w roli lidera.
Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Paweł Polak tak niefortunnie zagrał piłkę, że ta zaskoczyła Sebastiana Pawlika i zrobiło się 1:1.
Na domiar złego Victoria od 62 minuty grała bez ukaranego czerwoną kartką Daniela Witkowskiego. Po wykluczeniu tego zawodnika mecz nie stał się jednostronnym widowiskiem, jednak decydujące słowo, a raczej strzał należał do gości. Zwycięstwo Wilkom zapewnił Andrzej Niewiedział, który w ostatnich fragmentach meczu zdecydował się na strzał sprzed linii rozpoczynającej pole karne.

Burza II Borowa Wieś – Orzeł Stanica 2:2
Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, a raczej od bramki strzelonej w 1 minucie gry. Szymon Meiksner do 57 minuty samotnie widniał na liście strzelców. Do remisu doprowadził Mateusz Wrażeń, który kilkanaście minut później wyprowadził zespół ze Stanicy na prowadzenie 2:1.
Radość z odrobienia strat i prowadzenia w wyjazdowym meczu trwała krótko – od 70 do 72 minuty. Wynik meczu ustalił Kamil Kosiński i po ostatnim gwizdku sędziego oba zespoły dopisały do swoich kont po jednym punkcie.

Z remisu Orła Stanica ucieszył się zapewne lider – Wilki Wilcza, którego przewaga nad lokalnym rywalem wzrosła do pięciu punktów. Victoria Pilchowice straciła czwartą lokatę na rzecz rezerw Burzy Borowa Wieś i traci do lidera osiem punktów.

Poprzedni artykułAdam Pietrek: Piłka jest brutalna