Gmina Pilchowice będzie Partnerem Społecznym meczu Górnika Zabrze, który zostanie rozegrany w ramach przedostatniej kolejki sezonu 2022/2023.

Rozgrywki ruszają już w piątek (15 lipca 2022 r.), a kilkadziesiąt godzin wcześniej Górnik Zabrze zorganizował spotkanie w ramach programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”. Pilchowice reprezentował Mateusz Tkocz – skarbnik gminy, który wrócił z informacją, że wspólnie z Rydułtowami będziemy Partnerem Społecznym meczu 14-krotnych mistrzów Polski z Pogonią Szczecin.

Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach przedostatniej serii spotkań nowego sezonu, która została wyznaczona na 20-21 maja przyszłego roku.

Przypomnijmy, że „Portowcy” to brązowi medaliści sezonu 2021/2022, a w zespole ze Szczecina występuje m.in. Kamil Grosicki.

Wracając do spotkania w ramach programu „Klub Kibiców Śląskich Miast”, przedstawiciele Górnika Zabrze poinformowali, że wraz z nowym sezonem – po przerwie pandemicznej – wraca tak zwana dziecięca eskorta. To jedna z największych atrakcji dla najmłodszych, którzy przed meczem wyprowadzają piłkarzy na murawę.

Wraz z nowymi rozgrywkami przygotowano również inne atrakcje dla kibiców, o których poinformujemy w trakcie sezonu.

Górnik Zabrze S.A.

A tak było w poprzednich sezonach.

Poprzedni artykułRekordowy XI Bieg im. Księdza Konstantego Damrota
Następny artykułWspomnienie – Alfred OLEK