Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski dla dzieci na stałe zagościł w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Pilchowicach. Jego 16. edycja odbyła się 11 stycznia i zakończyła się triumfem Akademii Piłkarskiej Team Gliwice. Reprezentacja Gminy Pilchowice uplasowała się na piątym miejscu.

– Te turnieje mają dostarczać pozytywnych emocji i wrażeń związanych z rywalizacją, ale i stwarzać młodym zawodnikom możliwość poznawania piłkarzy i trenerów mających na swym koncie znaczące sukcesy – mówi organizator noworocznych rozgrywek z agencji PiSk Piotr Skorupa. – Biorąc pod uwagę tylko trzy ostatnie edycje, należy przypomnieć, że dwa lata temu do Pilchowic przyjechał Jerzy Dudek, zwycięzca Ligi Mistrzów z FC Liverpool, a także bramkarz reprezentacji Polski i Realu Madryt. Rok temu mieliśmy okazję gościć Kamila Wilczka, króla strzelców naszej ekstraklasy, reprezentanta Polski i piłkarza Broendby Kopenhaga. Wreszcie w tym roku na moje zaproszenie odpowiedział m.in. Dariusz Dudek, były piłkarz Widzewa Łódź i Legii Warszawa, a obecnie trener Zagłębia Sosnowiec.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy, że w roli gości honorowych wystąpili w tym roku także Józef Dankowski (były kapitan Górnika Zabrze, 4-krotny mistrz Polski, reprezentant Polski, trener), Michał Zieliński (były piłkarz m.in. Górnika Zabrze, GKS-u Katowice, Korony Kielce, reprezentant Polski), Jarosław Kaszowski (były reprezentant Polski w futsalu i piłkarz Piasta Gliwice, który przeszedł z tym klubem drogę od B Klasy do Ekstraklasy), a także Andrzej Orzeszek (były piłkarz Górnika Zabrze).

Na parkiecie hali Zespołu Szkół rywalizowało sześć drużyn, w tym Reprezentacja Gminy Pilchowice, która zanotowała cztery remisy i porażkę (0:1 z Jednością 32 Przyszowice, 1:1 z KS 94 Rachowice, 1:1 z AP Team Gliwice, 0:0 z Reprezentacją Podokręgu Zabrze, 2:2 z MLKS Woźniki). 

Reprezentację Gminy Pilchowice prowadził Daniel Czempiel, a zespół wystąpił w składzie: Marcin Górecki, Wojciech Kania, Filip Ratański, Jakub Majsnerowski, Krzysztof Adamek, Karol Cieślar, Michał Kot, Jacek Salbert, Michał Puhl, Karol Mikołajczyk.

Turniej odbył się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Pilchowice – Macieja Gogulli i zakończył się sukcesem Akademii Piłkarskiej Team Gliwice.

Końcowa klasyfikacja:

  1. Akademia Piłkarska Team Gliwice
  2. Reprezentacja Podokręgu Zabrze
  3. KS 94 Rachowice
  4. Jedność 32 Przyszowice
  5. Reprezentacja Gminy Pilchowice
  6. MLKS Woźniki
Poprzedni artykułLKS „Wilki” Wilcza w nowej odsłonie
Następny artykułZdobądź bilet na Górnika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj