O czym marzą młodzi piłkarze? O grze w czołowych polskich klubach, o kontrakcie w wymarzonej lidze, o występach w koszulce z orłem na piersi, a co za tym idzie – o grze na Stadionie Narodowym.

Dzięki turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” marzenia o grze na Narodowym mogą się ziścić w ciągu kilku miesięcy. Do największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci, w tym roku zgłosiła się reprezentacja uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pilchowicach. Podopieczni Daniela Czempiela wystąpią w kategorii wiekowej U12.
O skali turnieju świadczy liczba 661 drużyn zgłoszonych z województwa śląskiego (tu znajdziecie szczegółowe informacje o turnieju).

– Nasz turniej jest inicjatywą zupełnie bezpłatną dla dzieci i szkół, a jego głównym celem jest upowszechnianie gry w piłkę nożną i promocja aktywnego stylu życia – informują organizatorzy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. I dodają: – Dla wielu dzieci jest to także ważny etap na drodze do spełnienia sportowych marzeń o profesjonalnej karierze piłkarskiej. Wśród byłych uczestników turnieju są zawodniczki i zawodnicy klubów ekstraklasy, młodzieżowych reprezentacji Polski oraz kadry narodowej A, m.in. Paulina Dudek (PSG), Arkadiusz Milik (Juventus), Sebastian Szymański (Feyenoord) czy Piotr Zieliński (SSC Napoli).

Z powiatu gliwickiego do kategorii U12 zgłosiły się drużyny reprezentujące następujące szkoły:
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pilchowicach,
– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach,
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach,
– Miejska Szkoła Podstawowa nr 7 w Knurowie,
– Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Konopnickiej w Knurowie,
– Szkoła Podstawowa im. Literatów Dziecięcych w Świbiu,
– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chudowie,
– Szkoła Podstawowa w Kotulinie,
– Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi,
– Miejska Szkoła Podstawowa nr 6 w Knurowie.
Termin rywalizacji wymienionych drużyn nie jest jeszcze znany, natomiast zgodnie z regulaminem turnieju, do czerwcowych finałów na stadionie PGE Narodowym awansuje najlepsza drużyna na Śląsku.

Poprzedni artykułNie ma zdecydowanego lidera
Następny artykułW gminnej rywalizacji dominowała Żernica