Jeszcze nie na mecz NBA, ale na spotkanie Orlen Basket Ligi wyjechali tym razem rodziny w gminy Pilchowice, korzystając z dofinansowania Fundacji JSW.

Byliśmy na piłce nożnej, byliśmy na hokeju na lodzie więc zaproponowaliśmy coś innego – koszykówkę. Tak się złożyło, że mecz inaugurujący sezon Orlen Basket Ligi odbył się w Gliwicach i to właśnie do tego miasta się udaliśmy. Tym bardziej, że rywalizacja odbyła się w tak zwanej małej hali Areny Gliwice, jednej z najnowocześniejszych hal w naszym kraju.

Uczestnicy wyjazdu byli zdumieni przebiegiem spotkania, wszak gospodarze – Tauron GTK Gliwice – po kilku minutach przegrywali 0:10, by pierwszą kwartę wygrać 22:20. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 84:73 dla Krajowej Grupy Spożywczej Arka Gdynia.