Victoria Pilchowice to jedyny zespół z naszej gminy, który ma już na swym koncie wiosenne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Podopieczni Adama Pietrka udanie zainaugurowali rundę wiosenną przywożąc komplet punktów z Rudzińca. Wygrana 3:2 pozwoliła przeskoczyć w tabeli dotychczasowego wicelidera – Orła Stanica i zmniejszyć dystans do lidera – Wilków Wilcza.
To nie tylko efekt zwycięstwa Victorii, ale i remisu w bezpośredniej konfrontacji Orła z Wilkami.

Mecz w Rudzińcu nie rozpoczął się po myśli zespołu z Pilchowic, który już od 11 minuty musiał odrabiać straty. „Zimny prysznic” na głowy zawodników Victorii zadziałał mobilizująco, czego efektem było nie tylko odrobienie strat, ale i wyjście na prowadzenie 3:1. I to jeszcze przed przerwą.
Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy jeszcze wykluczenie z gry Dominika Bartoszewicza. Piłkarz Victorii zobaczył czerwoną kartkę w 88 minucie i zdarzenie to nie miało znaczenia na końcowy wynik.

Amator Rudziniec – Victoria Pilchowice 2:3
1:0 Marcin Rembelski (11)
1:1 Daniel Witkowski (24)
1:2 Paweł Sawicki (31)
1:3 Jakub Grączewski (40)
2:3 Marcin Rembelski (84)