Naprzód Żernica z pomocą Banku Spółdzielczego w Sośnicowicach i Gminy Pilchowice zorganizował turniej piłki nożnej dla dzieci z rocznika 2009 o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Sośnicowicach, który został objęty patronatem Podokręgu Zabrze. Zawody obyły się na hali ZS-P w Pilchowicach.

W turnieju udział wzięło osiem zespołów, dwie drużyny naszego klubu oraz APN Knurów, Concordia Knurów, Wilki Wilcza, Piast Gliwice, Jastrząb Bielszowice i Ruch Radzionków.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Dwa pierwsze zespoły po fazie grupowej awansowały do półfinałów, a kluby z trzecich miejsce grały o 5.miejsce, drużyny, które zajęły ostatnie miejsce w swojej grupie, w kolejnym etapie grały między sobą o 7.miejsce.

Nie zabrakło wielu emocjonujących meczów, pięknych bramek czy świetnych interwencji bramkarskich. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna APN-u Knurów, która w finale pokonała Ruch Radzionków 2:0

Oprócz nagród drużynowych zostały przyznane także te indywidualne m.in. dla najlepszego zawodnika, króla strzelców, najlepszego bramkarza czy najlepszego technika, który został wyłoniony na podstawie konkursu żonglerki.