Alicja Janicka wygrała kategorię wiekową kobiet 35-39 lat w VI Otwartych Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking i Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nordic Walking.

Czas naszej zawodniczki to 2 godziny 49 minut – o ponad 6 minut lepszy w porównaniu ze startem w 2023 roku.

– Bardzo obawiałam się tych mistrzostw, bo nie przygotowałam się do nich tak, jak planowałam – relacjonuje Alicja Janicka. – Trasę poznałam rok temu i wiedziałam, że jest trudna, a nawet bardzo trudna i niezwykle wymagająca. Mając to na uwadze i startując z obitym kolanem, założyłam sobie spokojne pokonanie dystansu.
Plany zmieniłam, gdy usłyszałam strzał startera. W tym momencie włączył się tryb rywalizacji. Nie mogło być inaczej – uśmiecha się reprezentantka Zatyranych Gratisownia.pl Gmina Pilchowice. – Cisnęłam do przodu ile sił w nogach, w rękach i w płucach. Słońce nie pomagało, były momenty bardzo ciężkie, strome i długie podejścia, gdzie trzeba było pilnować techniki, bo sędziowie dostrzegli każdy błąd.
Jak się później okazało, podejścia były moją mocną stroną i choć się tego nie spodziewałam, wygrałam swoją kategorię wiekową.

Dodajmy, że mistrzostwa rozegrano 6 kwietnia br. w Prudniku.