Po takim weekendzie chciałoby się powiedzieć: chwilo trwaj!

Najwyżej sklasyfikowany – A-klasowy Naprzód Żernica pokonał u siebie 3:0 MKS Zaborze i podopieczni Józefa Dankowskiego mają na swym koncie już cztery mecze bez porażki.
W konfrontacji z Zaborzem do siatki rywali trafiali: dwukrotnie Damian Kraska i raz Piotr Karwowski.

Przenosimy się szczebel niżej i zaczynamy od odnotowania wysokiego – 8:1 – zwycięstwa Victorii Pilchowice z Leśnikiem Łącza. Gospodarze przystąpili do tego spotkania z nowym trenerem Adamem Pietrkiem, który zastąpił Romana Skorupę.
Udany debiut szkoleniowca zbiegł się ze strzeleckim wyczynem Daniela Witkowskiego, który 4-krotnie wpisał się na listę strzelców. Swój dorobek bramkowy powiększyli też Mateusz Bogumiło (na zdjęciu), Przemysław Rostkowski, Bartłomiej Przytuła i Adam Świergiel.
Połowę mniej bramek od Victorii strzelili zawodnicy Orła Stanica, ale i tak mogą się pochwalić efektowym 4:1 z Ruchem II Kozłów. Po „cegiełce” do wyjazdowego zwycięstwa dołożyli m.in. strzelcy bramek: Kacper Węgrzyn, Mateusz Wrażeń, Krzysztof Wesoły i Damian Kozdroń.
Na „deser” zostawiliśmy lidera B-klasowych rozgrywek – Wilki Wilcza.
W zespole Mariusza Birówki sygnał do skutecznego ataku dał najskuteczniejszy zawodnik – Łukasz Szymura, a następnie wynik podwyższali Paweł Hajok i Kacper Kaszewski. Ostatecznie Wilki pokonały Start Kleszczów 3:1 i samodzielnie zajmują fotel lidera.
Na drugim miejscu premiowanym awansem plasuje się Orzeł Stanica (3 punkty straty do Wilków), z kolei Victoria jest szósta (5 „oczek” straty do lidera).

Poprzedni artykułGminny Turniej Oldbojów w liczbach
Następny artykułPodokręg Zabrze PZPN